MR

MR flyer 2009-2010

Afdrukken
PDF

De nieuwe flyer van de MR is beschikbaar. Klik hier om de flyer te downloaden.

Medezeggenschapsraad

Afdrukken
PDF

MRlogo

Naast een oudervereniging functioneert ook een medezeggenschapsraad. Zij heeft tot doel de geledingen van de school, bedoeld worden ouders/verzorgers en personeel, medezeggenschap te geven in alle belangrijke aangelegenheden met betrekking tot het beleid t.a.v. de school.

(het beleid van het bevoegd gezag en de schoolleiding, zoals dit is vastgelegd op basis van de Wet Medezeggenschap Onderwijs en het M.R. reglement, te toetsen aan duidelijkheid en toepasbaarheid binnen de school, teneinde een optimale omgeving te kunnen creëren waarbinnen onze kinderen, in alle rust, kunnen leren en zich kunnen ontplooien.)

Het bestuur hecht grote waarde aan een goed functionerende raad, omdat daardoor een breed draagvlak kan ontstaan voor alle besluiten die het bestuur en/of school moet nemen.

De M.R. zal daartoe meedenken en - indien wenselijk en toegestaan - meebeslissen over zaken die de leeromgeving kunnen beïnvloeden. De M.R. leden mogen te allen tijde knelpunten signaleren en deze voor leggen aan enerzijds de schoolleiding en anderzijds het Bevoegd Gezag. Daarbij zal zij gebruik maken van het ter beschikking staande advies- en instemmingsrecht.

Belangrijke besluiten van het bestuur behoeven de instemming van deze raad, zoals bijvoorbeeld het schoolplan, het zorgplan, regels op het gebied van veiligheid en gezondheid, het beleid met betrekking tot het verrichten van ondersteunende werkzaamheden door ouders. Bij andere besluiten moet het bestuur de raad om advies vragen, zoals bijvoorbeeld bij het besteden van de middelen die de school ontvangt, het deelnemen aan onderwijskundige experimenten, de taakverdeling op school, de vakantieregeling, het toelatingsbeleid etc... Daar de M.R. bestaat uit een vertegenwoordiging van leerkrachten en ouders, kan het voorkomen dat de leerkrachten een adviesrecht hebben en de ouders instemmingsrecht of andersom.

Per schooljaar zal beslist worden welk onderwerp dat jaar speciale aandacht krijgt. De M.R. streeft ernaar om voor dit onderwerp zo mogelijk nieuwe ideeën aan te dragen en mogelijk nieuw beleid te initiëren

De raad werkt volgens een vastgesteld reglement, dat voor ieder (via school) beschikbaar kan worden gesteld. Regelmatig vinden verkiezingen plaats voor de raad. De verslagen van de vergaderingen zijn voor iedereen ter inzage. De directeur van de school voert namens het bevoegd gezag de besprekingen met de raad.

De M.R. vergadert ongeveer éénmaal in de 6 tot 8 weken.

Onze school maakt deel uit van de Stichting Jong-leren. Binnen deze stichting functioneert de Gemeenschappelijke Medezeggenschapsraad (GMR).

De G.M.R. vervult dezelfde rol als de MR, maar dan op bestuursniveau en voor zover de desbetreffende onderwerpen van gemeenschappelijk belang zijn voor de betrokken scholen.

Een leerkracht heeft zitting in de GMR

Het belangrijkste doel van medezeggenschap is om leerlingen, leerkrachten en ouders de mogelijkheid te geven om mee te praten over (te nemen) beslissingen aangaande onderwerpen die henzelf c.q. de school aangaan.

Het is uitdrukkelijk niet de taak van de MR om de individuele belangen van elke ouder op de Tangram te behartigen. Het doel van de MR is alle bij de school betrokkenen te kunnen laten vernemen wat er gaande is en de gelegenheid te geven daarop te reageren. Immers, waar meer mensen meedenken en meepraten, naast diegenen die uiteindelijk beslissingen nemen, komen meer aspecten van een bepaald onderwerp aan de orde en zal het eindresultaat meer doordacht en completer zijn. Kortom het doel van de MR is de consequenties van voorgestelde besluiten te beoordelen en daardoor de kwaliteit van de besluitvorming te bevorderen.

De MR kent twee soorten bevoegdheden, te weten algemene en bijzondere.

Bij de algemene bevoegdheden gaat het met name om het recht op voldoende informatie en het initiatiefrecht. Dit betekent dat het bestuur de MR altijd voldoende informatie dient te verschaffen en dat de MR, m.b.t. zaken die de school aangaan, het recht heeft zelf een uitspraak of een voorstel aan het bestuur voor te leggen.

Bijzondere bevoegdheden zijn de adviesbevoegdheid en instemmingbevoegdheid. Bij deze bevoegdheden gaat het met name om het recht advies te geven voordat een besluit wordt genomen c.q. instemming (goedkeuring) te geven aan een besluit voordat deze wordt genomen. In de wet op de MR staat beschreven bij welke besluiten het adviesrecht en bij welke het instemmingsrecht geldt.

Leden van de MR worden gekozen door en uit de geleding waartoe zij behoren en zijn dus aan te merken als vertegenwoordigers van deze geleding. De leden van de MR kunnen in principe “zonder last en ruggespraak” zelfstandig besluiten of zij tegen of voor een voorstel zijn.

De oudergeleding van onze MR, vinden het echter belangrijk dat zij, bij belangrijke besluiten, de mogelijkheid hebben onze achterban snel en efficiënt te kunnen raadplegen. Dit kan middels een enquête gebeuren, maar dit middel is tijdrovend en relatief duur en wordt door ons bij voorkeur slechts bij zeer belangrijke besluiten benut.

Wij gaan daarom in gesprek met de ouderraad van de Tangram om de ouderraadvergadering als klankbord en als adviseur te laten fungeren voor de oudergeleding van de MR.

We houden u op de hoogte van onze vorderingen.

We hopen dat we u middels deze nieuwsbrief enigszins duidelijk gemaakt hebben wat het nut en de rol van de MR is en dat u ons, in het voorkomende geval, weet te vinden.

Schoolgids 2010 - 2011

Klik hier om de
schoolgids 2010 - 2011
te downloaden


Contact

Basisschool Tangram

bezoekadres

von Geusauplein 20

6245 GC Eijsden

Postadres

postbus 21

6245 ZG Eijsden

Tel. 043-4094729

Fax. 043-4092300

info@tangramschool.nl

jl